Strona głównaElektronikaAzjatyckie marki smartfonów

Azjatyckie marki smartfonów

Azjatyckie smartfony niegdyś musiały się mierzyć ze stereotypem urządzeń o wątpliwej jakości. Dzisiaj wyrobiły sobie dobrą renomę i są postrzegane jako jedne z najlepszych na świecie. Dobrym przykładem jest Xiaomi, które zostało wyjątkowo ciepło przyjęte w Polsce. Jakie inne marki chińskich smartfonów warto wziąć pod uwagę?

Xiaomi

To z czego słynie Xiaomi to dobra wydajność w stosunku do ceny. Poza tym, Xiaomi jest cenione za MIUI, który działa na bazie androida i jest wyjątkowo lubianym systemem operacyjnym. W Polsce Xiaomi działa dopiero od 2016 roku, tymczasem już od dobrych paru lat telefony tej marki są bardzo rozpoznawalne i znakomicie radzą sobie na rynku.

Oppo

Kolejna marka z dalekiego wschodu to Oppo. Jest to marka nieco mniej znana w naszym kraju jednak warto wiedzieć, że Oppo jest w pierwszej piątce najczęściej kupowanych smartfonów na całym świecie. Jest to marka, która nie jest jeszcze bardzo mocno rozpoznawalna w Europie ale na wschodzie radzi sobie bardzo dobrze i jest postrzegana jako solidna marka premium. W Polsce Oppo zaczęło być dostępne dopiero od początku 2019 roku. Czy w niedalekiej przyszłości zbuduje swoją pozycję na rynku? Wydaje się, że idąc podobną drogą jak Xiaomi w postaci łączenia ponadprzeciętnych parametrów technicznych z atrakcyjną ceną Oppo może szybko stać się popularne. Jak na razie ceny Oppo jeszcze nie należą do tych z bardziej budżetowej półki cenowej.

Co ciekawe, mimo, ze Oppo jest mało popularną marką to jest w naszym kraju kilka serwisów, które specjalizują się w naprawie telefonów od tego producenta. Przykładem jest serwis telefonów Oppo Wrocław.

Huawei

Huawei to firma, która już od dłuższego czasu jest dostępna na polskim rynku smartfonów. Firma jest rozpoznawalna i ceniona w naszym kraju. Jak wiadomo prowadzi dosyć widoczne działania marketingowe. Poza tym, telefony tej marki są dostępne u większości operatorów komórkowych.

Na którą markę się zdecydować? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każda marka może mieć pewne argumenty za i przeciw. Przede wszystkim nie warto zwracać uwagi wyłącznie na producenta, ale przede wszystkim na konkretny model urządzenia. Każdy z wyżej wymienionych producentów oferuje zarówno flagowce jak i nieco bardziej budżetowe telefony.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne