Strona głównaElektronikaJakie są rodzaje hostingów?

Jakie są rodzaje hostingów?

Na rynku istnieje wiele firm hostingowych oferujących różnego rodzaju usługi. Początkujący użytkownik może się pogubić w tym jakie rozwiązania są do wyboru, dlatego wychodząc temu naprzeciw przedstawiamy jak w prosty sposób można podzielić usługi hostingowe. Przedstawimy czym jest hosting współdzielony, VPS oraz serwer dedykowany.

Hosting współdzielony

W przypadku typowego hostingu po prostu zasoby serwera są dzielone pomiędzy różnych użytkowników. Oznacza to, że decydując się na tego typu serwery wirtualne otrzymujesz określoną pamięć RAM oraz moc obliczeniową. Dla prostych stron internetowych jest to zdecydowanie wystarczające rozwiązanie. Jednocześnie jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, gdyż wygląda najkorzystniej cenowo oraz spełnia swoją rolę.

VPS

Nieco bardziej wymagający użytkownicy mogą postawić na VPS. Wciąż jest to współdzielony serwer, jednak tutaj do dyspozycji użytkownika jest całkowicie niezależne środowisko.  Jest to o tyle ważne, że zwiększony ruch na stronach innych użytkowników korzystających z tego samego fizycznego serwera nie będzie miał wpływu na wydajność Twojej strony lub aplikacji webowej.

VPS to rozwiązanie, które bardzo dobrze nadaje się do instalacji aplikacji webowych oraz różnych rozwiązań informatycznych w których bardzo ważna jest stabilna i nieprzerwana praca. Jeśli planujesz prowadzić prostą stronę typu wizytówka to zwykły tani hosting współdzielony powinien się sprawdzić.

Serwer dedykowany

Jeśli notujesz coraz większy ruch i cenisz sobie najlepsze rozwiązania techniczne to zdecydowanie serwer dedykowany będzie najlepszym rozwiązaniem. Serwer dedykowany to spersonalizowany fizyczny serwer, którego zasoby są dostępne na wyłączność. Tym samym można korzystać z większej mocy obliczeniowej. Oczywiście moc obliczeniowa oraz pamięć RAM zależy od tego na jaką maszynę się zdecydujemy. Łatwo można zauważyć, że współcześnie usługodawcy oferują różnego rodzaju rozwiązania i czasami parametry poszczególnych serwerów dedykowanych mogą się od siebie wyraźnie różnić.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne