Strona głównaUncategorizedNa to zwróć uwagę przy wyborze okapu kominowego

Na to zwróć uwagę przy wyborze okapu kominowego

Wybór najlepszego okapu kominowego nie jest prosty. Jednak to właśnie ten rodzaj okapu najczęściej spotkać możemy w polskich kuchniach. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Okapy kominowe cenimy przede wszystkim za to, że są bardzo skuteczne, wydajne i estetyczne. Jest to taki rodzaj okapu, który wymaga podłączenia do wyciągu wentylacyjnego. Taki wyciąg zawsze jest zaprojektowany w takich pomieszczeniach, jak kuchnie czy łazienki i ma zagwarantować odpowiednią wymianę powietrza, aby nie dochodziło do nagromadzenia się wilgoci czy dwutlenku węgla w pomieszczeniu. Okap podłączony do wyciągu zasysa powietrze z pomieszczenia, wraz z powstającą podczas gotowania parą wodną, zapachami, wysoką temperaturą oraz ewentualnymi zanieczyszczeniami, które znajdują się wewnątrz pomieszczenia. Zasysane powietrze jest następnie odprowadzane na zewnątrz, nie zagrażając już domownikom i zapewniając w ten sposób wysoki komfort.

Jeśli decydujemy się na zakup właśnie okapu kominowego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech. Przede wszystkim, istotny jest poziom hałasu. Niektóre urządzenia mogą mieć niezwykle wysoki poziom hałasu, przez co korzystanie z niego będzie problematyczne. Warto także sprawdzić, czy wybrane urządzenie ma możliwość ustawiania różnej mocy podczas pracy. Nie zawsze potrzebujemy intensywnego zasysania powietrza z mieszkania, ale i nie zawsze można wykonać całą pracę na niewielkim stopniu działania sprzętu.

Kolejnym ważnym aspektem, który wiąże się z poprzednimi jest więc wydajność pracy. Przyjmuje się, że wysokiej klasy model w ciągu jednej godziny powinien sześciokrotnie wymienić całe powietrze w pomieszczeniu. Sprawdźmy więc, jaki metraż ma pomieszczenie, w którym ma zostać zainstalowany okap i dobierzmy właściwy model. W ten sposób powietrze w naszej kuchni będzie wystarczająco wymienione, a jego jakość zapewni komfort korzystania z kuchni.

Ważnym elementem okapu kominowego są filtry. Bez nich nie zyskamy właściwie oczyszczonego powietrza w naszej kuchni, a cząsteczki zanieczyszczeń i tłuszczu z kuchni będą osadzać się na ściankach okapu i w kominie wentylacyjnym. Warto wybierać filtry przeciwtłuszczowe, które zapewnią właściwe oczyszczanie unoszących się drobinek. Niektóre okapy mogą być wyposażone w filtry wymienne, dzięki którym będzie można regularnie dbać o czystość urządzenia. Kiedy filtr będzie zanieczyszczony, wystarczy, że wymienimy go na nowy.

Ostatnim elementem okapu, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest oczywiście wygląd urządzenia. Jest to bardzo ważny element, bez którego ciężko będzie stworzyć piękne i spójne wnętrze. W ofercie sklepów znajdziemy wiele ciekawych modeli, które z pewnością dostosujemy do wystroju całego wnętrza. W ten sposób zyskamy piękne i skuteczne urządzenie, które oczyści powietrze w naszej kuchni, zapanuje nad ilością wilgoci unoszącej się w powietrzu i zapewni komfort podczas gotowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne